To,że coś przeżyłam,wcale nie znaczy, że poznałam tego znaczenie.

Zworki elektroniczne
Zworki elektroniczne z komputerów komputerowcom mogą się przydać cena podana za sztukę a dostępnych jest ok.1000szt

Tylko odbiór osobisty w Jodłowniku
Link: olx.pl/oferta/CID99-IDfTx59.html



Wyświetlacz LED 32x8 (4x 8x8 RED) ze sterownikiem ATmega8A - DIY
Zestaw do samodzielnego montażu (lutowanie) matrycowego wyświetlacza LED 32x8 o symbolu JB-001 V1.0 oraz współpracującego z nim sterownika JB-MEGA8 V1.0.



Zestaw zawiera dwie dwustronne płytki PCB (wyświetlacza i sterownika) oraz elementy elektroniczne (montaż przewlekany THT) w tym matryce LED koloru CZERWONEGO.



Cechy modułu LED 32x8:

- rozdzielczość 32x8 pikseli (256 jednobarwnych LED)

- 4 matryce LED AM-12088AMR-B (b. jasne, kolor CZERWONY , 32mm x 32mm)

- technika wyświetlania: metoda multipleksowa wierszami

- klasyczne rozwiązanie na rejestrach szeregowych 74HC595 sterujących kolumnami wyświetlacza

- wiersze wyświetlacza sterowane poprzez układ ULN2803

- zasilanie modułu 5VDC

- brak możliwości rozszerzenia o kolejne moduły LED

- wymiary 148mm x 64mm (w tym matryca LED 128mm x 32mm)



Sygnały wejściowe na złączu goldpin: GND, 5V, DATA, CLK, ENABLE, ROW0-ROW7



Cechy sterownika LED JB-MEGA8:

- płytka sterownika wpinana od spodu do płytki wyświetlacza LED JB-001 (rozłączna - do modułu LED można kabelkami podłączyć np. ARDUINO, a sterownik wykorzystać do innego projektu)

- standardowo uC ATmega8A 8MHz (można zastosować szybszy rezonator oraz pinowo zgodny uC o większej pamięci np. ATmega168P lub ATmega328P)

- sterowanie wyświetlaczem LED 3-pinami mikrokontrolera (do wyboru sprzętowe SPI (piny PB3, PB5 oraz PB2) lub piny PC0, PC1 oraz PC2 - zworki)

- dodatkowy układ 74HC595 sterujący wierszami wyświetlacza LED

- miejsce na dodatkową pamięć zewnętrzną I2C EEPROM (różna pojemność, jumpery na płytce do konfiguracji adresu)

- złącze programatora ISP 6-pin

- dwa stabilizatory: 5V oraz opcjonalny 12V

- gniazdo zasilania sterownika 9-16VDC lub bezpośrednio 5VDC przez ISP

- wszystkie piny uC wyprowadzone na pionowych goldpinach (2x 14pinów)

- możliwość rozbudowania o własne rozszerzenia - wszystkie piny uC (za wyjątkiem AVCC - jeżeli nie rozdziela się dławikiem VCC i AVCC to wtedy wszystkie) wyprowadzone z boku na goldpinach w tym +5V oraz +12V

- wymiary 60mm x 64mm



Do zestawu dołączam schematy elektroniczne i kody źródłowe przykładowych programów do w/w sterownika (język embedded C, środowisko Atmel Studio 6/7) - wszystko wyślę na skrzynkę e-mail. Pełne wsparcie i pomoc dla dołączonych programów. Na życzenie kody źródłowe wybranych przykładów dla ARDUINO (MEGA2560 lub LEONARDO) oraz PIC.



Pierwszy z programów wyświetla statyczną bitmapę, drugi przesuwa bitmapę w poziomie. Trzeci program przesuwa dowolny tekst ASCII zapisany w kodzie źródłowym. Kolejne programy to przesuwający się tekst z polskimi znakami oraz obsługa zewnętrznego układu pamięci EEPROM po magistrali I2C (fonty zapisane w zewnętrznej pamięci 24C08). Przykłady zawierają sprzętową obsługę SPI oraz I2C.



Zdjęcia przedstawiają zmontowany zestaw oraz wszystkie elementy, które są dołączone do zestawu (włącznie ze słupkami dystansowymi i śrubkami) - niektóre elementy mogą różnić się kolorem (np. dioda LED na płytce sterownika sygnalizująca obecność +5VDC, jumpery itp). Standardowo zestaw trzeba samodzielnie polutować



Zestaw nadaje się doskonale do celów edukacyjnych jako wstęp do układów cyfrowych oraz poznania działania i nauki programowania mikrokontrolerów 8-bitowych. Moduł jest b. łatwy w zaprogramowaniu (niezbędny programator np. USBasp).



Moduł wyświetlacza LED + sterownik można wykorzystać do budowy zegara cyfrowego, miernika temperatury, tablicy informacyjnej z przesuwającym się tekstem itp. Zestaw doskonale nadaje się do wyświetlania przesuwającego się tekstu na bocznej lub tylnej szybie samochodu albo na szybę bądź oszklone drzwi sklepu. Można podłączyć bezpośrednio do akumulatora samochodowego 12VDC lub przez gniazdo zapalniczki. Zalecany zasilacz o wydajności prądowej min. 220mA i napięciu min 9VDC.



Można zasilać moduł LED + sterownik z zasilacza stabilizowanego, akumulatora samochodowego lub bezpośrednio z portu USB komputera/laptopa (USB komputera -> programator USBasp -> sterownik + moduł wyświetlacza)



Komputer jest wymagany tylko do zaprogramowania mikrokontrolera sterującego potem wyświetlacz + sterownik działa niezależnie

Link: olx.pl/oferta/CID99-IDddXsB.html


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • moje-waterloo.xlx.pl